Zyrtari i PDK’së: Kurti sot nuk e mbështeti Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin, por e ka nuhatur rënien e mbështetjes ndaj tij

Zyrtari i PDK’së, Arton Muhaxheri ka thënë se konferenca e sotme e kreut të Vetëvendosjes, Albin…

Zhvillimet e fundit në SHBA: Trumpit i zvogëlohet mundësia e fitores

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden e ka ngushtuar në masë të…

Avni Bytyqi: Vendimi i Trump na bëri me ushtri, njohja e Kosovës nga Serbia është qëllimi i tij politik

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovë, Avni Bytyqi, ka thënë se vendimi i presidentit aktual të…

Sondazhet e fundit: Biden po prin në katër shtetet kryesore

Joseph Biden ka avantazh të qartë mbi presidentin Donald Trump në katër shtetet më të rëndësishme…

Situata serioze në Mal të zi, 491 raste poztive dhe dy të vdekur nga COVID-19

Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Podgoricë, Nebojsha Kavariq, deklaroi sonte se situata aktuale epidemiologjike në kryeqytetin…

QKUK nuk ka hapësira për trajtimin e gripit sezonal

Ndonëse kemi hyrë në sezonin e vjeshtës, në Kosovë nuk është paraqitur ende asnjë rast me…