Haki Abazi dështon në Ferizaj, merr pak vota

Spread the love

Ish-zv/kryeministri dhe deputeti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Haki Abazi ka dështuar të marrë votat e mjaftueshme për deputet.

Ndonëse partia e Albin Kurtit doli e para në Ferziaj me 31.516 vota apo 60,59%, Abazi mori vetëm 1793 vota.

Ndërsa, Vjosa Osmani fitoi mbi 20 mijë vota

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *