Zjarr në një dyqan në Çarshinë e Gjatë të Pejës

Një dyqan në Çarshinë e Gjatë të Pejës është kapluar në mbrëmje nga flakët. Zjarrëfikësat dhe…

Arrestohet një person në Pejë, dyshohet se vuri në qarkullim para të falsifikuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Pejë, pasi që dyshohet se…

Bekë Berisha: Vetëvendosja fitoi me dezinformata dhe mashtrim

Kandidati për deputet i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Bekë Berisha, i ka komentuar rezultatet zgjedhore…

Kurti: Do ta zhdukim varfërinë ekstreme në Kosovë

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka premtuar se gjatë qeverisjes së tij do…

Kosnett i përgjigjet Kurtit për dialogun me Serbinë: Bota nuk mund të pres

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip S. Kosnett, në një intervistë në T7 për herë të parë…

Latifi: As 200 mijë Donika Gërvalla nuk kryejnë punë

Profesori dhe analisti Blerim Latifi, ka komentuar për ekipin që mund të ketë qëveria e ardhshme…