Vdes kompozitori Agim Krajka

Është shuar në moshën 83-vjeçare kompozitori i njohur shqiptar Agim Krajka. Lajmi është bërë i ditur…

Rron Gjinovci thotë se në Kosovë nuk është folur as shqip as serbisht

Analisti Rron Gjinovci në emisionin Pressing në T7 ka thënë se në Kosovë gjatë mesjetës nuk…

Eskalon debati në mes të Gjonovcit dhe Latifit: ‘Mos fol palidhje’, ‘ti po flet me argumente të Serbisë’

Ka eskaluar debati në mes të aktivistit, Rron Gjinovci dhe profesorit të filozofisë, Blerim Latifi, duke…

Deklarata e Gjinovcit: Kosova të mos e njeh Palestinën dhe t’ia kthejë të njëjtën goditje

Analisti politik, Rron Gjinovci, ka thënë se Kosova duhet të mbajë qëndrim kundër njohjes së Palestinës,…

Anëtari i PDK-së komenton takimin e Kurtit me Lajçakun: Me zor ke me hi dhandër!

Anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi e ka komentuar deklaratën e liderit të VV-së Albin Kurtit i…

Krasniqi: Kurti dha dorëheqje gjoja për “thikat mbi harta”, asnjë fjalë s’ia paska thënë Lajçakut për hartën e tij

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka folur për takimin e Albin Kurtit me përfaqësuesin special të…

Mushkolaj: Lumir Abdixhiku e Kujtim Shala heshtën kur LDK ishte në situata të vështira

Analisti Imer Mushkolaj thotë se ekziston mundësia që përsëri kryetari i LDK-së të zgjidhet nga një…

Hajni i veturave mbrëmë e ka vjedhur edhe veturen e Kryetarit të Pejës Gazmend Muhaxherit

Valon Loxha nga Peja, i cili u bë i njohur pas një kronike ku tregonte se…

Njihuni me benefitet e Vitaminës D në trurin e njeriut

Një studimi kryer nga shkencëtarët e Universitetit të Oksfordit, sugjeron se mirëmbajtja e niveleve të Vitaminës…

“Në Vetëvendosje ka njerëz që mendojnë se Izraeli duhet të zhduket nga harta”

Analistja Donika Emini tha se diskutimi lidhur me ambasadën në Jerusalem nuk i shërben aspak politikës…