MMPHI shpërblen me kontratë kompaninë ku më herët punonte zv/ministri Hysen Durmishi

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës -MMPHI ka realizuar tenderin e parë. Udhëheqja e re…

Imagjinata e të ashtuquajturit analist: Si e bëri Kurti të flasë vetë me vete Lajçakun

“Albin Kurti i ka mbajtur ligjëratë Miroslav Lajçakut dhe 80 për qind ja ka ndryshuar mendjen”.…

Sahatqija për “non paper”: Përdoren si testim i terrenit, institucionet e Kosovës t’i kundërshtojnë fuqishëm këto letra

Anëtarja e Kryesisë së LDK’së, Teuta Sahatqija, ka komentuar letrën “non paper” në të cilën thuhet…

Erdhi ta vras dike me pagës, arrestohet shtetas i Shqipërisë në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, shtetas i Shqipërisë për veprën penale…

Këngëtarja më e re e skenës së muzikës, Rina Blaka sjell këngën “Pick up the phone”

Tregut të muzikës janë duke iu bashkuar shumë të rinjë të Kosovës të cilët me talentin…

25 vjeçari nga Ferizaj, baba i dy fëmijëve ka nevojë për ndihmë: I duhen edhe 45 mijë euro për shërim

Shukri Krasniqi, 25-vjeçar nga Ferizaj vuan nga një sëmundje e rëndë në kurriz. Për shërimin e…

Ish-zëdhënësi i PDK-së: Ndërhyrjet e Kurtit në Shqipëri janë po aq të gabuara sa ato të Vuçiqit në Kosovë

Ish-zëdhënësi i PDK-së, e Politologu Avni Bytyçi ka thënë se zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri…

Rukiqi: Nuk presim rikuperim të gjendjes ekonomike para vitit 2022

Rukiqi ka thënë se të gjitha aktivitetet që kanë qenë të ndërlidhura me rimëkëmbjen janë planifikuar…

Vëllai vret vëllain 23 vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Allabegi të Maqellarës në Dibër, ku ka ndodhur…

Kurti takohet sot me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti të enjten do të vizitojë selinë e NATO-s. Në njoftimin e…