Pas vendimit për mbylljen e vendit, reagon Rukiqi: Nuk pranojmë vendime ‘blanko’

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi tha se këto dy-tri ditë do t’i dërgojnë…

Sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja anti-Covid të cilat do të jenë në fuqi…

Rrahmani: Ofrova dorëheqjen për t’iu përkushtuar partisë dhe kandidaturës time për Ferizajn

Qazim Rrahmani, ka treguar se pse sot ofroi dorëheqjen si zëvendësministër tek kreu i ekzekutivit, Albin…

Albin Kurtin e “masakrojnë” komentuesit në Facebook kur foli për masat e reja kundër COVID-19

Kryeministri Albin Kurti sot përpos që mbajti një konferencë për media, bashkë me ministrin e shëndetësisë…

Alma Bektashin më askush nuk mund ta njeh

Prej një viti vendosja e maskes është bërë obligative, si preventiva kryesore për tu mbrojtur nga…

Bashkëpunëtori i Xhavit Halitit i reagon ashpër VV-së: Ju jeni fundërrina që kundërmoni

Bashkëpunëtori i Xhavit Halitit, Arton Muhaxheri, ka reaguar përmes Facebook pas thirrjeve që po i bëhen…

Çfarë autogoli nga Kurti

Drejtori i Institutit GAP, Agron Demi, e ka quajtur “autogol” veprimin e fundit të Qeverisë Kurti,…