Rukiqi: Nuk presim rikuperim të gjendjes ekonomike para vitit 2022

Rukiqi ka thënë se të gjitha aktivitetet që kanë qenë të ndërlidhura me rimëkëmbjen janë planifikuar…

Vëllai vret vëllain 23 vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Allabegi të Maqellarës në Dibër, ku ka ndodhur…

Kurti takohet sot me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti të enjten do të vizitojë selinë e NATO-s. Në njoftimin e…

Nesër protestohet në QKUK për rritjen e pagave të ndërrimeve të natës

Nesër (e martë), me fillim nga ora 10 do të protestojnë një grup i infermiereve me…

Hyseni: VV deri tani ka lundruar në ambient imagjinar, tash do të përballet me jetën reale

Ish-koordinatori për dialogun me Serbinë, Skender Hyseni ka folur rreth dialogut Kosovë-Serbi dhe prioriteteve të Qeverisë…

Më në fund Kurti uron Ramën por edhe i kërkon përgjegjësi për procesin zgjedhor

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka përgëzuar Edi Ramën për fitoren në zgjedhjet parlamentare të…

NATO nuk i referohet kryeministër i Kosovës, Albin Kurtit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po qëndron për një vizitë dy ditore në Bruksel. Gjatë kësaj…

Deputetët e VV-së, Kusari Lila dhe Armend Muja votojnë pro që serbëve në veri t’iu paguhet rryma

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila dhe Armend Muja, kanë votuar pro propozimit që serbëve…

Gaxherri: Jemi të shqetësuar me sjelljen e Kurtit, ai duhet t’u kërkojë falje qytetarëve për mashtrim

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besa Gaxherri, ka komentuar vizitën e parë zyrtare të kryeministrit…

Vuçiq: Nëse Kurti nuk vjen në takim, edhe më mirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se ai personalisht kurrë nuk besonte në efektin e presionit…