Qytetarit i grabitet telefoni nën kërcënimin e thikës në Prishtinë

Një grabitje nën kërcënimin e thikës ka ndodhur mbrëmë në Prishtinës. Nuk raportohet për të lënduar,…

Varianti Delta shkakton kaos në botë

Tokio, qyteti nikoqir i Lojërave Olimpike këtë verë, hyn sot në një gjendje të re të…

Policia arreston 24 persona

Vetëm gjatë së dielës, Policia e Kosovës ka arrestuar 24 persona. Ata u arrestuan për kryerjen…

Të rinjtë në Kosovë kanë pak para për pushime, disa varen nga financat e prindërve

Pushimet e verës tashmë kanë nisur dhe një numër i të rinjve në Kosovë po planifikojnë…

Sveçla: Pensionimi i hershëm i zyrtarëve policor, ndër prioritetet e MPB-së

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një prononcim për Ekonomia Online ka thënë se…

Thaçi ka kërkuar “të dërgohet në arrest shtëpiak në Slloveni”

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar që në vazhdim të gjykimit të tij nga Gjykata…

Në prag të takimit të ardhshëm në Bruksel, Petkoviq sot e nesër do të qëndroj në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq do të qëndroj…

Frutat të cilat ju ndihmojnë të humbisni peshë para plazhit

Frutat përmbajnë sasi të mëdha të fibrave që ngadalësojnë procesin e tretjes dhe sjellin ndjenjën e…

Bonucci thumbon anglezët pas finales së Euro 2020: E shijova atmosferën armiqësore në Wembley

Leonardo Bonucci e pranon se ai ishte duke shijuar atmosferën armiqësore në Wembley Stadium, pasi Italia…

Tani ësht njëri prej reperëve më të paguar, Ledri Vula tregon sa fitoi në koncertin e parë

I ftuar në një emision Ledri Vula ka treguar se pagesa e parë që ai mori…