Goditja nga rrufeja lë të vdekur 11 njerëz në Indi

Një goditje rrufeje vrau të paktën 11 njerëz dhe plagosi shumë të tjerë në qytetin verior…

Osmani ia dorëzon flamurin ekipit olimpik të Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do t’ia dorëzojë flamurin shtetëror ekipit olimpik të Kosovës,…

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcom Simmons raporton në Kuvendin e Kosovës

Ish-kryetari i asamblesë së gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simmons do të raportoj sot në Kuvendin e…

Qielli i Prishtinës u ndriçua sonte nga rrufetë

Deri në 37 gradë temperatura gjatë javës së ard…Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë…

Italia fiton “Euro2020”

Italia është stolisur me trofeun e kampiones në Kampionatin Evropian “Euro2020”. “Azzurët” fituan në finale kundër…

Muhaxheri i PDK-së: Kosova me këtë qeveri po e humbë mbështetjen ndërkombëtare

Deklarimet e kryediplomatës së Kosovës Donika Gërvalla – Schwarz se nuk duhet ta fajsojmë BE-në për…