Shkëlzen Gashi: Në 20-shen e parë të LDK-së ka njerëz që nuk kanë kurrfarë vizioni

Analisti Shkëlzen Gashi i ka komentuar listat e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, Lidhjes Demokratike…

Rron Gjinovci kërkon falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së

Aktivisti Rron Gjinovci ka kërkuar falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së. Thotë se…

Dardan Sejdiu për listen e VV-së: Këto lloj listash formohen vetëm kur i nënshtrohesh autoriteti

Ish-deputeti i VV-së, Dardan Sejdiu, ka komentuar listën e kandidatëve të kësaj partie për deputet në…

Kandidati i LDK-së për deputet është gatshem ti fotografoj nudo deputetet e ardhshme të Kuvendit

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija, i cili është edhe fotograf, ka…

Studentë e ish studentë i bashkohën PDK-së në Pejë

Një grup prej njëzet studentësh dhe ish studentë iu kanë bashkuar të hënën degës së PDK-së…

Haradinaj paralajmëron bashkimin me Shqipërinë

Kandidati për President nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjatë prezantimit të programit…

Hoti: Rimëkëbja arrihet duke i ndihmuar bizneset dhe familjet në kushte të rënda sociale

Kryeministri në detyrë , Avdullah Hoti, ka reaguar përmes një postimi lidhur me kritiakt për ndarjet…

Anëtarë të Nismës dhe AAK-së aderojnë në PDK

Pesë anëtarë të kryesisë së Nismës Socialdemokrate në Pejë dhe një nga AAK i janë bashkuar…

Pse nuk po kandidojnë për deputetë Kuçi, Beqiri, Kadaj-Bujupi, Abrashi dhe të tjerët?

Në zgjedhjet e 14 shkurtit nuk do të garojnë për deputetë disa figura të njohura në…

Zyrtari i PDK’së: Kurti sot nuk e mbështeti Thaçin, Veselin, Selimin e Krasniqin, por e ka nuhatur rënien e mbështetjes ndaj tij

Zyrtari i PDK’së, Arton Muhaxheri ka thënë se konferenca e sotme e kreut të Vetëvendosjes, Albin…