Xhavit Haliti merr mbështetje të fuqishme nga rinia e Pejës

Kryetarit të Degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Halitit, i është bërë pritje madhështore nga rinia…

Alarmon mjeku kosovar që jeton në Gjermani: Varianti i ri i coronavirusit 30 për qind më vdekjeprurës

Mjeku Fahri Beqa tha se varianti i ri i koronavirusit është 70 përqind më i transmetueshëm…

Eksperti amerikan: Njohja e Kosovës nga Izraeli mesazh i qartë për pesë vendet mosnjohëse të BE-së

Profesori dhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir po e vlerëson si shumë të rëndësishme marrëveshjen mes…

Frashër Krasniqi akuzon VV-në për kapjen e Policisë

Zyrtari i PSD-së, Frashër Krasniqi, është deklaruar pas aksionit të zhvilluar para Qeverisë së Kosovës. Krasniqi…

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 71 pacient me Covid-19: 54 prej tyre janë me oksigjeno-terapi

Në spitalin e Pejës, janë duke u trajtuar aktualisht 71 pacient me Covid-19, ndërsa 54 pacient…

Hoti: Kosova po i kthehet gradualisht normalitetit

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar kompanitë “Arkos”, “Powerpack” dhe “Shehu”, në Parkun…

Sulmohet një burrë në Fushë Kosovë, gruaja e tij e bën për spital

Një grua në Fushë Kosovë ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj. Policia raporton se e njëjta…

Nuk u certifikua, por Kurti thotë se ai është bartës i listës së VV-së

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherit kandidat i këtij subjekti për kryeministër, ka prezantuar programin…

Arben Gecaj: PDK-ja është më e fortë se kurrë

Arben Gecaj nga PDK-ja ka thënë, duke iu referuar incidentit në tubimin e Vetëvendosjes në Skënderaj,…

Nuk ndalen abuzimet: Aktivisti i VV’së në diasporë i mbush 6 fletëvotime

Disa votues nga Diaspora të cilët mbështesin Lëvizjen Vetëvendosje, kanë filluar abuzimet dhe duke mos e…