Luma: Aktivistët e E VV-së bëjnë be në kokën e Kurtit

Ernest Luma, analist politik, në emisionin “Debat” të RTK-së ka thënë se që nga viti 2005…

Hiqni kilogramët e tepërt me këtë pije

Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe në mënyrë të shëndetshme kilogramët, atëherë ky smoothie i shijshëm…

Tërmkolli thotë se edhe Lumir Abdixhiku duhej të largohej nga LDK-ja

Melihate Tërmkolli nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka deklaruar se të gjithë kandidatët pretedent për kryetar…

Muhaxheri: Vetëvendosje në Pejë nuk mund ta luftoj korrupsionin me persona që kallin vetura

Zyrtari i PDK-së Arton Muhaxheri ka reaguar ndaj Vetëvendosjes në Pejë për mënyren e të bërit…

Vdes kompozitori Agim Krajka

Është shuar në moshën 83-vjeçare kompozitori i njohur shqiptar Agim Krajka. Lajmi është bërë i ditur…

Rron Gjinovci thotë se në Kosovë nuk është folur as shqip as serbisht

Analisti Rron Gjinovci në emisionin Pressing në T7 ka thënë se në Kosovë gjatë mesjetës nuk…

Eskalon debati në mes të Gjonovcit dhe Latifit: ‘Mos fol palidhje’, ‘ti po flet me argumente të Serbisë’

Ka eskaluar debati në mes të aktivistit, Rron Gjinovci dhe profesorit të filozofisë, Blerim Latifi, duke…

Deklarata e Gjinovcit: Kosova të mos e njeh Palestinën dhe t’ia kthejë të njëjtën goditje

Analisti politik, Rron Gjinovci, ka thënë se Kosova duhet të mbajë qëndrim kundër njohjes së Palestinës,…

Anëtari i PDK-së komenton takimin e Kurtit me Lajçakun: Me zor ke me hi dhandër!

Anëtari i PDK-së, Betim Gjoshi e ka komentuar deklaratën e liderit të VV-së Albin Kurtit i…

Krasniqi: Kurti dha dorëheqje gjoja për “thikat mbi harta”, asnjë fjalë s’ia paska thënë Lajçakut për hartën e tij

Anëtari i PSD-së, Frashër Krasniqi ka folur për takimin e Albin Kurtit me përfaqësuesin special të…