Goditja nga rrufeja lë të vdekur 11 njerëz në Indi

Një goditje rrufeje vrau të paktën 11 njerëz dhe plagosi shumë të tjerë në qytetin verior…

Osmani ia dorëzon flamurin ekipit olimpik të Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do t’ia dorëzojë flamurin shtetëror ekipit olimpik të Kosovës,…

Ish-gjyqtari i EULEX-it, Malcom Simmons raporton në Kuvendin e Kosovës

Ish-kryetari i asamblesë së gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simmons do të raportoj sot në Kuvendin e…

Qielli i Prishtinës u ndriçua sonte nga rrufetë

Deri në 37 gradë temperatura gjatë javës së ard…Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë…

Italia fiton “Euro2020”

Italia është stolisur me trofeun e kampiones në Kampionatin Evropian “Euro2020”. “Azzurët” fituan në finale kundër…

Muhaxheri i PDK-së: Kosova me këtë qeveri po e humbë mbështetjen ndërkombëtare

Deklarimet e kryediplomatës së Kosovës Donika Gërvalla – Schwarz se nuk duhet ta fajsojmë BE-në për…

Miltantët e VV’së sulmojnë Çun Lajçin në komente pasi ai shkroi kundër Kurtit, reagon aktori

Aktori i njohur Çun Lajçi, ka reaguar përmes Facebook’ut, ndaj militantëve të Vetëvendosjes, të cilit pas…

Distria Krasniqi mbetet pa medalje në Botëror, humb në garë për të bronztën

Xhudistja kosovar, Distria Krasniqi është mposhtur në garë për të fituar medaljen e bronztë të Botërorit…

Kompjuteri i mençur parashikon fituesin e “Euro2020”

Kanë mbetur edhe pak ditë deri në fillimin e Kampionatit Evropian të futbollit “Euro2020”. 11 qershori…

Klinaku: Sveçla i paska harruar sjelljet e tij banditeske që i ka pasur ndaj policisë

Kryetari në detyrë i OVL-UCK-së, Faton Klinkau, i ka reaguar ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal…