Caktohet masa e paraburgimit ndaj dy personave me dyshim për dhunim të një të miture

Gjykata Themelore e Gjilanit ia ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve dy të pandehurve…

Dyshohet për një vetëvrasje në Viti

Një 72-vjeçar dyshohet se është vetëvrarë në fshatin Kabash të Vitisë. Rastin për KOHËN e ka…

Nuk është marrëveshje. Është Deklaratë Unilaterale Shtetërore!

Si mund të ketë marrëveshje me vetëm një nënshkrim në të!? Çka është nëse nuk është…

Rikthimi në planin A – Bosnjëzimi i Kosovës

Nuk ka asnjë dyshim se marrëveshja Kosovë – Serbi duhet të përfundojë përmes një kompromisi që…

Strategjia e Presidentit të Serbisë

Presidenti serb Vučić ka Plan të qartë çka të bëjë në Serbi dhe në dialogun me…

KUJDES! Me ndihmën e Rusisë, Serbia po përdor kishat për destabilizimin e Kosovës

Historikisht, të gjitha regjimet dhe ideologjitë serbe kanë përdorur konceptin e viktimizimit për arritjen e qëllimeve…

Veliu sfidon Haradinajn: Kur të doni shkojmë në zgjedhje

Në përplasjen e fundit mes LDK-së dhe AAK-së rreth presidenti, është përfshirë edhe ministri i Punëve…

Tenderi emergjent i Veliut që po hetohej nga Task-Forca, trefish më i shtrenjtë se i rregullti

Më 18 mars të këtij viti ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ishte shkarkuar nga…

A u frikësua Kurti për të shkuar në Shtëpinë e Bardhë? Kështu përgjigjet Konjufca

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka folur rreth Lëvizjes Vetëvendosjes dhe pasivitetit të këtij…

Vazhdon përplasja: Selimi e “thumbon” Hotin, “çkapja për kapje apo çkapja për sundim të ligjit”

  Përplasjen në mes të liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj dhe kryeministrit Avdullah Hoti, rreth shuarjes…