Vërshohen shtëpi banimi në Fushë Kosovë dhe disa në rajonin e Pejës

Reshjet e shiut dhe borës që po bien gjatë këtyre ditëve kanë shkaktuar vërshime në disa…

Krasniqi: Asnjë pikë nuk na bashkon me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen

Aktivisti i PSD-së, Frashër Krasniqi, duke e komentuar vendimin e PZAP-it që e ka lënë jashtë…

58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, kjo është gjendja e tyre

58 pacientë të infektuar me COVID-119 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. 31 prej…

Baton Haxhiu: Vjosa Osmani është figura më fatkeqe në listën e Vetëvendosjes

Gazetari Baton Haxhiu, ka folur në “Prime Time” të Kanal 10 rreth kandidimit të Vjosa Osmanit…

Zgjim Hyseni i PSD-së: Albini nuk han pasul rregullisht, ai bën jetë shumë të mirë

Zgjim Hyseni i PSD’së ka folur për Vetëvendosjen dhe zgjedhjet e 14 shkurtit në Pressing. Sipas…

Mot me shi dhe borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se të hënën parashihet të bie shi në…

Shkëlzen Gashi: Në 20-shen e parë të LDK-së ka njerëz që nuk kanë kurrfarë vizioni

Analisti Shkëlzen Gashi i ka komentuar listat e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, Lidhjes Demokratike…

Rron Gjinovci kërkon falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së

Aktivisti Rron Gjinovci ka kërkuar falje për deklaratën e tij ndaj votuesve të PDK-së. Thotë se…

Dardan Sejdiu për listen e VV-së: Këto lloj listash formohen vetëm kur i nënshtrohesh autoriteti

Ish-deputeti i VV-së, Dardan Sejdiu, ka komentuar listën e kandidatëve të kësaj partie për deputet në…

Kandidati i LDK-së për deputet është gatshem ti fotografoj nudo deputetet e ardhshme të Kuvendit

Kandidati për deputet nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Fahredin Spahija, i cili është edhe fotograf, ka…