Kandidatit i PDK-së për kryetar të Pejës Astrit Ademaj u ofron mbështetje zejtarëve

Ka më shumë se një javë që Astrit Ademaj është zyrtarizuar si kandidat i PDK-së për…

A do të largohet i nxehti afrikan: Ky është moti në dy ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të mërkurën do të mbajë mot me diell…

Xhelal Sveçla dhe 12 ish-aktivistë ftohen në gjykatë si të akuzuar

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe 12 të tjerë pritet të dalin sot para…

Kandiq: Lidershipi serb t’i drejtohet publikut për emrat e Ndërmarrjes së Përbashkët Kriminale të Serbisë

Drejtoresha e Fondit për të Drejtën Humanitare në Beograd, Natasha Kandiq ka thënë se lidershipi serb…

Albin Kurti bën thirrje për vaksinim

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka bërë thirrje për vaksinim tek qytetarët e Kosovës. Këtë Kurti…

Meta: Tuneli i Kalimashit plotësisht i kalueshëm dhe i sigurt

Pas zjarrit tanimë tuneli i Kalimashit është plotësisht i kalueshëm dhe i sigurt. Kështu ka bërë…

Kiameti ndryshe nuk është,gjilanasi e bën nënën e tij për spital

Një qytetar nga qyteti i Gjilanit ka sulmuar fizikisht nënën e tij, duke i shkaktuar lëndime…

E largoi nga puna, gjakovari i shkon shefit me sëpatë në shtëpi

Një burrë nga Gjakova i ka shkuar shefit të tij me sëpatë në shtëpi, meqenëse i…

Vasfije Krasniqi për performancën e Bregoviq: Përse Korça ime!?

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi ka reaguar pasi që në Korçë, në festën e birrës…

Punëtorja e një marketi në Mitrovicë raporton në Polici se pronari e ka ngacmuar seksualisht

Një grua nga Mitrovica ka raportuar se derisa ishte duke punuar në një market, është ngacmuar…