Zhvillimet e fundit në SHBA: Trumpit i zvogëlohet mundësia e fitores

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden e ka ngushtuar në masë të…

Avni Bytyqi: Vendimi i Trump na bëri me ushtri, njohja e Kosovës nga Serbia është qëllimi i tij politik

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovë, Avni Bytyqi, ka thënë se vendimi i presidentit aktual të…

Sondazhet e fundit: Biden po prin në katër shtetet kryesore

Joseph Biden ka avantazh të qartë mbi presidentin Donald Trump në katër shtetet më të rëndësishme…

Situata serioze në Mal të zi, 491 raste poztive dhe dy të vdekur nga COVID-19

Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Podgoricë, Nebojsha Kavariq, deklaroi sonte se situata aktuale epidemiologjike në kryeqytetin…

QKUK nuk ka hapësira për trajtimin e gripit sezonal

Ndonëse kemi hyrë në sezonin e vjeshtës, në Kosovë nuk është paraqitur ende asnjë rast me…

Veliu sfidon Haradinajn: Kur të doni shkojmë në zgjedhje

Në përplasjen e fundit mes LDK-së dhe AAK-së rreth presidenti, është përfshirë edhe ministri i Punëve…

Tenderi emergjent i Veliut që po hetohej nga Task-Forca, trefish më i shtrenjtë se i rregullti

Më 18 mars të këtij viti ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ishte shkarkuar nga…

A u frikësua Kurti për të shkuar në Shtëpinë e Bardhë? Kështu përgjigjet Konjufca

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka folur rreth Lëvizjes Vetëvendosjes dhe pasivitetit të këtij…

Vazhdon përplasja: Selimi e “thumbon” Hotin, “çkapja për kapje apo çkapja për sundim të ligjit”

  Përplasjen në mes të liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj dhe kryeministrit Avdullah Hoti, rreth shuarjes…

Hello world!

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!