Njësia Speciale e Policisë së Kosovës futet në Komunën e Istogut

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është futur edhe në Komunën e Klinës, shkruan Gazeta Metro.…

Policia në aksion për krime ekonomike në Pejë, nisin arrestimet

Prokuroria e Shtetit në bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve Ekonomike ka nisur një aksion policor me…

Frizerët e Rahovecit rrisin çmimin e qethjes në 3 euro

Frizerët e Rahovecit kanë marrë vendim që të rrisin çmimin e qethjes në 3 euro. Nga…

Vdes një person në Deçan, i njëjti dje kërkoi ndihmë mjekësore me dyshimet për helmim

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë 55-vjeçari Zenel Lokaj nga fshati Prejlep i Komunës së Deçanit.…

Qytetarit i grabitet telefoni nën kërcënimin e thikës në Prishtinë

Një grabitje nën kërcënimin e thikës ka ndodhur mbrëmë në Prishtinës. Nuk raportohet për të lënduar,…

Dy meshkuj rrahin një vajzë në Prishtinë, dyshohet të jetë e dashura e njërit prej tyre

Gjatë ditës së djeshme janë arrestuar dy persona në Prishtinë, pasi të njëjtit dyshohen se në…

Nusja dhe djali e bëjnë për spital burrin nga Malisheva

Një burrë nga Malisheva ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga djali dhe nusja e tij.…

Kika ju çon të fala kandidatëve për kryetar të Pejës thotë se do të jet uragan

Prezantuesi Kreshnik Husaj duket se e ja ndarë mendjen, do ti hy garës për kryetar të…

Ky pritet të jetë kandidati i VV’së për kryetar të Pejës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), për kryetar të Komunës së Pejës në zgjedhjet lokale pritet të…

Një grua në Prizren tenton vetëvrasjen, ky është motivi

Një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj dje rreth orës 13:00 në fshatin…