Muhaxheri: Vetëvendosje në Pejë nuk mund ta luftoj korrupsionin me persona që kallin vetura

Zyrtari i PDK-së Arton Muhaxheri ka reaguar ndaj Vetëvendosjes në Pejë për mënyren e të bërit…

Hajni i veturave mbrëmë e ka vjedhur edhe veturen e Kryetarit të Pejës Gazmend Muhaxherit

Valon Loxha nga Peja, i cili u bë i njohur pas një kronike ku tregonte se…

Digjet një shtëpi në Prishtinë

Një shtëpi është djegur sonte rreth orës 19:00 në rrugën “Isa Kastrati” në Prishtinë. Rastin e…

Haradinaj mirëpritet nga bashkëluftëtarët e tij në Ozdrim

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, është pritur sot në Ozdrim nga…

Zjarr në një dyqan në Çarshinë e Gjatë të Pejës

Një dyqan në Çarshinë e Gjatë të Pejës është kapluar në mbrëmje nga flakët. Zjarrëfikësat dhe…

Arrestohet një person në Pejë, dyshohet se vuri në qarkullim para të falsifikuara

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Pejë, pasi që dyshohet se…

62 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 13 në gjendje më të rëndë

Aktualisht, në Spitalin e Pejës, po trajtohen 62 pacientë të infektuar me COVID-19. Spitali njofton se…

Haki Abazi në Pejë pritet nga dy vetë e një njeri

Takimet e Vetëvendosjes në Pejë vazhdojnë të mos e kenë interesimin e banorëve të lagjeve dhe…

Aksident tragjik në Pejë, vdes një person

Një person ka humbur jetën mbrëmë në Pejë si pasojë e një aksidenti të ndodhur mes…

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 71 pacient me Covid-19: 54 prej tyre janë me oksigjeno-terapi

Në spitalin e Pejës, janë duke u trajtuar aktualisht 71 pacient me Covid-19, ndërsa 54 pacient…