Avni Bytyqi: Vendimi i Trump na bëri me ushtri, njohja e Kosovës nga Serbia është qëllimi i tij politik

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovë, Avni Bytyqi, ka thënë se vendimi i presidentit aktual të…

QKUK nuk ka hapësira për trajtimin e gripit sezonal

Ndonëse kemi hyrë në sezonin e vjeshtës, në Kosovë nuk është paraqitur ende asnjë rast me…

Veliu sfidon Haradinajn: Kur të doni shkojmë në zgjedhje

Në përplasjen e fundit mes LDK-së dhe AAK-së rreth presidenti, është përfshirë edhe ministri i Punëve…

Tenderi emergjent i Veliut që po hetohej nga Task-Forca, trefish më i shtrenjtë se i rregullti

Më 18 mars të këtij viti ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ishte shkarkuar nga…

A u frikësua Kurti për të shkuar në Shtëpinë e Bardhë? Kështu përgjigjet Konjufca

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca ka folur rreth Lëvizjes Vetëvendosjes dhe pasivitetit të këtij…

Vazhdon përplasja: Selimi e “thumbon” Hotin, “çkapja për kapje apo çkapja për sundim të ligjit”

  Përplasjen në mes të liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj dhe kryeministrit Avdullah Hoti, rreth shuarjes…