Drenori për Vjosa Osmanin: Vetëvendosja nuk i pranon dy Albina

Ish anëtari i VV’së, Xhavit Drenori ka thënë se kandidatja për presidente nga Vetëvendosja, Vjosa Osmani,…

Peci i thur lavde shefes: Vjosa Osmani nuk është oportuniste, ndoqi rrugët e vështira

Faton Peci – këshilltar i ushtrueses së detyrës së presidentes, ka thënë se Vjosa Osmani nuk…

“Kam fakte” – Berat Buzhala: Vjosa Osmani mos gënje, ishte dëshirë e jotja t’i thuash Albinit si Hugo Chavez

Gazetari Berat Buzhala ka thënë se ai ka fakte që Vjosa Osmanin nuk e ka bindur…

Bordi Ekzekutiv i BQK-së ka aprovuar udhëzuesin e ri për ristrukturim të kredive për shkak të Covid-19

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës Fehmi Mehmeti dhe Zëvendësguvernatori për Mbikëqyrje Financiare Sokol…

“Zotëriu i Parë” shkel rregullat e MPJ-së – sulmon mediat, lobon për Vjosën e Albinin në rrjetet sociale

Zyrtari i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Prindon Sadriu, i cili mban pozitën e zëvendësshefit të…

Caktohet seanca e radhës ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve

Më 11 shkurt, nga ora 11:00 do të mbahet konferencë për ecurinë e çështjes ndaj Hashim…

Xhavit Haliti merr mbështetje të fuqishme nga rinia e Pejës

Kryetarit të Degës së PDK-së në Pejë, Xhavit Halitit, i është bërë pritje madhështore nga rinia…

Alarmon mjeku kosovar që jeton në Gjermani: Varianti i ri i coronavirusit 30 për qind më vdekjeprurës

Mjeku Fahri Beqa tha se varianti i ri i koronavirusit është 70 përqind më i transmetueshëm…

Eksperti amerikan: Njohja e Kosovës nga Izraeli mesazh i qartë për pesë vendet mosnjohëse të BE-së

Profesori dhe eksperti amerikan, Alon Ben Meir po e vlerëson si shumë të rëndësishme marrëveshjen mes…

Frashër Krasniqi akuzon VV-në për kapjen e Policisë

Zyrtari i PSD-së, Frashër Krasniqi, është deklaruar pas aksionit të zhvilluar para Qeverisë së Kosovës. Krasniqi…