Everythingeshop

What is everythingeshop.com? EverythingEshop.com is a powerful e-commerce platform, built with the customer in mind. We…

Më në fund ilaçi kundër kancerit

Kanceri i pankreasit është një nga llojet më vdekjeprurëse të kancerit, duke prekur miliona njerëz në…

Këtij holteli të njohur pushuesit ja shkatërruan pishinën

Një hotelin Atlantic Reach pranë Newquay, Cornwall është përballur me një gjë të pazakontë. Disa klientë…

TikTok shpallet aplikacioni më i shkarkuar më 2020

TikTok është shpallur aplikacioni më i shkarkuar më 2020, sipas të dhënave të kompanisë që merret…

Pandemia e ardhshme është e fshehur në shkrirjen e akullnajave

Kufomat e kalbura të njerëzve dhe kufomat e kafshëve të infektuara me sëmundje vdekjeprurëse mund të…

4 gjëra që djersitja e tepërt po përpiqet tua thotë për shëndetin tuaj!

Askujt  nuk i pëlqen të djersitë por në veçanti në ditët e nxehta të verës shumica…

Cilat vende pune do të kërkohen në 20 vitet e ardhshme?

Forumi Ekonomik Botëror raporton se do të zvendësohen 75 milion vende pune për shkak të përvetësimit…

Frutat të cilat ju ndihmojnë të humbisni peshë para plazhit

Frutat përmbajnë sasi të mëdha të fibrave që ngadalësojnë procesin e tretjes dhe sjellin ndjenjën e…

Të gjitha gjërat që duhet të dini para se të bëni botox për herë të parë

Pas shumë opinionesh, eksperiencash dhe pyetjesh më në fund e vendose: Do të provosh botoksin për…

Si të dalloni një burrë të papjekur

Një studim mbi ndryshimet e pjekurisë mes burrave dhe grave, zbuloi se burrat janë ende ‘të…