Publikohet lista e plotë e artistëve që do të marrin pjesë në “Këngën Magjike”

Kënga Magjike” po afron dhe sot u zbuluan emrat e atyre që do të marrin pjesë.…

Aurela Gaçe rrëfen një periudhë të vështirë të jetës: Mora borxh 15 milionë lekë

Këngëtarja e mirënjohur, Aurela Gaçe, ka zhvilluar së fundmi një intervistë virtuale me ndjekësit në Instagram,…

Naimi tregon se si shoku i kërkoi t’ia prezantojë Mihrijen

Të pakta janë rastet që një mik i kërkon dikujt t`i prezantojë një vajzë që e…

Greta Koçi lë Austrinë, rikthehet në Shqipëri

Këngëtarja është rikthyer nga Austria. Greta Koçi muajt e fundit publikonte vazhdimisht fotografi nga Viena, shkruan…

Sara publikon imazhin e ëmbël pranë vajzës

E dashura e reperit Ledri Vula vazhdon ta shijoj jetën me epitetin nënë. Bukuroshja po qëndron…

Si rrallëherë, Xhemi Shehu publikon foton plot dashuri me bashkëshortin

Xhemi Shehu është një prej moderatoreve shqiptare më diskrete përsa i përket jetës së saj private.…

Ka vdekur në New York aktori Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin e ka…

Këngëtarja e shkrirjes së kulturave nëpërmjet muzikës

Në familjen e 25-vjeçares nga Prishtina, dashuria për muzikën nuk mungon. Ebru Jilta është rritur e…

Vendet dhe artistët që deri tani kanë konfirmuar pjesëmarrjen në Eurovision 2021

Njëzet vende si dhe vendi mikpritës të Europës kanë konfirmuar për Eurovision 2021 pjesëmarrjen. Këta janë…

Hiti i madh i Elton Johnit, “Your Song”, mbush 50 vjeç

Bernie Taupin shkroi tekstin dhe në më pak se njëzet minuta, Elton John kompozoi muzikën. Kështu…