Zëdhënësi i PDK’së: Sondazhi i Baton Haxhiut nuk është serioz dhe qesharak

Zëdhënësi i PDK’së, Avni Bytyçi ka reaguar pas sondazhit të fundit të publikuar nga Baton Haxhiu…

Analistët e VV’së, shfaqën me “blloka të kuq” nëpër emisione: A po i marrin në vendin e njëjtë?

Dy analistët Luljeta Aliu dhe Krenar Shala, të cilët janë përkrahës të mëdhenj të Vetëvendosjes (VV’së),…

I revoltuar me VV’në: Aktivisti i larguar thotë se Vetëvendosje po shkon drejt Vetëfundosjes

Sami Ahmetaj aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje që nga 2008, është larguar nga ky subjekt politik duke…

Daut Haradinaj për Dardan Molliqajn: Nuk shkoi në Deçan të lypte vota, fije të interesimit s’ka pasë

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj u është kthyer zgjedhjeve të 6 tetorit…

Dy vetë e një njeri në tubimet e VV-së në Qyshkë të Pejës

Edhe pse takimi i VV-se në Qyshkë të Pejës i paralajmruar me kohë të njoftuar gjithashtu…

Pallaska: Albin Kurti do të bëhet si Enver Hoxha

Avokati Dastid Pallaska ka krahasuar liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti me diktatorin shqiptar Enver Hoxha. Ai…

Vërshohen shtëpi banimi në Fushë Kosovë dhe disa në rajonin e Pejës

Reshjet e shiut dhe borës që po bien gjatë këtyre ditëve kanë shkaktuar vërshime në disa…

Krasniqi: Asnjë pikë nuk na bashkon me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen

Aktivisti i PSD-së, Frashër Krasniqi, duke e komentuar vendimin e PZAP-it që e ka lënë jashtë…

Greta Koçi lë Austrinë, rikthehet në Shqipëri

Këngëtarja është rikthyer nga Austria. Greta Koçi muajt e fundit publikonte vazhdimisht fotografi nga Viena, shkruan…

58 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, kjo është gjendja e tyre

58 pacientë të infektuar me COVID-119 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës. 31 prej…