Vendet dhe artistët që deri tani kanë konfirmuar pjesëmarrjen në Eurovision 2021

Njëzet vende si dhe vendi mikpritës të Europës kanë konfirmuar për Eurovision 2021 pjesëmarrjen. Këta janë…

Hiti i madh i Elton Johnit, “Your Song”, mbush 50 vjeç

Bernie Taupin shkroi tekstin dhe në më pak se njëzet minuta, Elton John kompozoi muzikën. Kështu…

Simptomat e presionit të lartë të gjakut që burrat dhe gratë duhet të kenë kujdes gjatë seksit

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, mund të rrisin rrezikun e problemeve serioze nëse nuk…

Çfarë ndodh gjatë orgazmës dhe arsyet pse duhet provuar

Kënaqësia seksuale është një pjesë e rëndësishme e mirëqënies emocionale dhe fizike. Dihet që ndikon në…

9 veti që mashkulli ideal duhet ti ketë

Shkencëtarët kanë treguar 9 vetitë të meshkujve që duhet ti kenë. Bukuria dhe mirësjellja janë në…

Sa shpesh duhet të keni marrëdhënie seksuale për një shëndet optimal?

Është ai aktivitet që ju sjell kënaqësinë më të madhe nga të gjitha: seksi. Ka një…

Prishtina përforcohet me tunizianin Ahmed Radaoui

Klubi i futbollit Prishtina vazhdon të përforcohet pas nismës jo të mirë këtë stinor. Të hënë…

Drenica prezanton trajnerin nga Shqipëria, Bledar Devolli

Klubi i futbollit Drenica ka prezantuar të hënën trajnerin nga Shqipëria, Bledar Devolli. Devolli do ta…

Imeri vazhdon kontratën me Servetten

Mesfushori Kastriot Imeri ka vazhduar kontratën me Servetten dhe do të jetë pjesë e ekipit elitar…

Mustafi refuzon kontratën e re, paralajmëron largimin nga Arsenali

Qendërmbrojtësi Shkodran Mustafi do të largohet nga skuadra e Arsenalit në fund të këtij edicioni, kur…