Përplasje në debat, Kajtazi-Pecit: Në koalicion me VV nuk keni kurrfarë qëndrimi politik

Po vazhdon një debat i ashspër në mes gazetarit Vehbi Kajtazit e minsitri Faton Peci, ku…

Kika ju çon të fala kandidatëve për kryetar të Pejës thotë se do të jet uragan

Prezantuesi Kreshnik Husaj duket se e ja ndarë mendjen, do ti hy garës për kryetar të…

Ky pritet të jetë kandidati i VV’së për kryetar të Pejës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), për kryetar të Komunës së Pejës në zgjedhjet lokale pritet të…

Dardan Molliqaj i nxjerrë ‘sekretet’ Krenar Shalës: Ke ardhë te unë në zyrë, ke kërku me u punësu në Termokos

Kryetari i Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Molliqaj i ka thënë analistit që simpatizon Vetëvendosjes (VV), Krenar…

Armend Muja nuk e mohon kandidimin për kryetar të Mitrovicës, ka një porosi për Agim Bahtirin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, nuk e ka mohuar që ai mund të jetë kandidati…

Muja demanton Bahtirin: Nuk ishte ai msiti për të hyrë në Vetëvendosje

Javë më parë, kryetari i Mitrovicës Agim Bahtiri, ka thënë se ka qenë msit i aderimit…

Fatmir Limaj: Më shumë ka qenë Mimoza Kusari në qeverinë e PDK-së se sa unë

Kreu i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka “thumbuar” të parin e ekzekutivit, duke thënë se është…

Tahiri për Mujën: Ka shitur licenca, do duhej të ishte në burg

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK’së, Abelard Tahiri, në emisionin Pressing të T7, ka thënë për…

Mero Baze i reagon Gërvallës: Duhet të mësohet me idenë se është ministre e Kosovës dhe ta njoh flamurin e saj

Gazetari dhe publicisti nga Shqipëria, Mero Baze i ka reaguar ministres së Punëve të Jashtme, Donika…

Ridvan Berisha thotë se Gërvalla është bërë horë: T’lumtë Isa Mustafa që nuk e lë brenda LDK-së

Gazetari Ridvan Berisha ka pasur disa akuza për kryediplomaten e Kosovës, Donika Gërvallën pasi që dje…