Publikohet lista e plotë e artistëve që do të marrin pjesë në “Këngën Magjike”

Spread the love

Kënga Magjike” po afron dhe sot u zbuluan emrat e atyre që do të marrin pjesë.

Festivali i njohur i këngës, “Kënga Magjike” do të mbahet këtë vit së shpejti ndonëse nuk ka ndonjë datë të saktë ende, shkruan lajmi.net.

Emrat e artistëve që do të marrin pjesë u zbuluan pak më parë në profilin e Instagramit të “Këngës Magjike” përmes një postimi.

“Kënga Magjike” publikoi një fotografi në profilin zyrtar ku ishin 31 pjesëmarrës, disa me duete e të tjerët projekte solo.

Këngëtarët që do të marrin pjesë:

 1. Alban Ramosaj
 2. Ardit Stafa dhe Salije Bajrami
 3. Aurel Thellimi
 4. Eltina Minarolli dhe Dea Strica
 5. Eneda Tarifa
 6. Enxhi Kumria
 7. Era Rusi
 8. Erik Lloshi
 9. Eva Alikaj dhe Çlirim Denaj
 10. Fifi dhe Bruno
 11. Fitnete Tuda dhe Don Duli
 12. Gerta Mahmutaj
 13. Julian Lekocaj
 14. Klajdi Haruni dhe Flori Mumajesi
 15. Krusita
 16. Lindita
 17. Lorenc Hasrama
 18. Mariona Metohu
 19. Marsela Cibukaj
 20. Orgesa Zaimi
 21. Semi Jaupaj
 22. Soni Malaj
 23. Xhesika Polo dhe Klint Collaku
 24. Xhon Jesku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *