Regjimi absolut, qytetarët lakuriq, vaksinat: Ja çka thotë Isa Mustafa për Kurtin

Kryetari i nderit i LDK-së, Isa Mustafa, ka folur për zhvillimet e fundit në Kosovë që…

Muhaxheri për gastronomet: Ju moren votat pastaj ju mbyllen

Zyrtari i PDK-së Arton Muhaxheri ka kritikuar qeverinë Kurti për mbylljen e gastronomisë. Përmes një statusi…

Pas vendimit për mbylljen e vendit, reagon Rukiqi: Nuk pranojmë vendime ‘blanko’

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi tha se këto dy-tri ditë do t’i dërgojnë…

Sot hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja anti-Covid të cilat do të jenë në fuqi…

Rrahmani: Ofrova dorëheqjen për t’iu përkushtuar partisë dhe kandidaturës time për Ferizajn

Qazim Rrahmani, ka treguar se pse sot ofroi dorëheqjen si zëvendësministër tek kreu i ekzekutivit, Albin…