E dënuar me 6 vite burg, shpallet në kërkim ndërkombëtar Fjolla Morina

Spread the love

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë në Kukës ka bërë kërkesë për shpalljen në kërkim ndërkombëtar për këngëtaren nga Kosova Fjolla Morina, e cila ëhstë dënuar me 6 vite burg për “trafik të armëve dhe municionit”.

Kërkesa e cila është firmosur nga prokurori Edmond Karriqi, do të shkojë në  Prokurorinë e Përgjithshme e cila pritet që të vendosë nëse do të miratohet kjo kërkesë apo jo.

E pyetur mbi shpalljen në kërkim avokatja e këngëtares Aurora Guska i tha BIRN se kërkesa e prokurorisë nuk mund të kundërshtohej dhe se ishte e drejtë e atij institucioni ta bënte.

Këngëtarja Fjolla Morina u dënua më 25 mars nga Gjykata e Kukësit me 6 vite burg. Ndërkohë këngëtarja e cila u largua në fillim të këtij viti nga banesa në Kukës ku qëndronte në arrest shtëpie, aktualisht është në Dubai dhe këtë e ka konfirmuar vetë ajo nëpërmjet rrjeteve sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *