Labi nuk gjen rehati nëpër televizionet kosovare, tash kafen me të do ta pini duke shikuar këtë ekran

Prezantuesi i njohur Labinot Gashi befasoi të gjithë me vendimin e tij për tu tërhequr nga…

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës futet në Komunën e Istogut

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është futur edhe në Komunën e Klinës, shkruan Gazeta Metro.…

Policia në aksion për krime ekonomike në Pejë, nisin arrestimet

Prokuroria e Shtetit në bashkëpunim me Drejtorinë e Krimeve Ekonomike ka nisur një aksion policor me…

Çudira shqiptare: Plaku 90 vjeçar thotë se është hoxhë, prek gratë në pjesët intime për t’iu hequr magjinë

Në Divjakë është 1 plak rreth 90 vjeç që thotë se është hoxhë. Gazetarja e Fiksit…

Behramaj: Kurti e Osmani, Gjykatën Speciale dhe EULEX-in i shohin si shpresë për të qëndruar në pushtet

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Adil Behramaj, tha se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, nuk…

Shyhrete Behluli merr vaksinën kundër Coronavirusit

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Shyhrete Behluli, ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit. Këtë…

Frizerët e Rahovecit rrisin çmimin e qethjes në 3 euro

Frizerët e Rahovecit kanë marrë vendim që të rrisin çmimin e qethjes në 3 euro. Nga…

Javën tjetër seanca e radhës në Speciale, ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë caktuar seancën e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Seanca e…

Vdes një person në Deçan, i njëjti dje kërkoi ndihmë mjekësore me dyshimet për helmim

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë 55-vjeçari Zenel Lokaj nga fshati Prejlep i Komunës së Deçanit.…

Arrestohet shtetasja gjermane, ia vodhi 1 mijë e 800 euro kosovarit në aeroport

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se është arrestuar një femër me nënshtetësi…