Çudira shqiptare: Plaku 90 vjeçar thotë se është hoxhë, prek gratë në pjesët intime për t’iu hequr magjinë

Në Divjakë është 1 plak rreth 90 vjeç që thotë se është hoxhë. Gazetarja e Fiksit…

Behramaj: Kurti e Osmani, Gjykatën Speciale dhe EULEX-in i shohin si shpresë për të qëndruar në pushtet

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Adil Behramaj, tha se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, nuk…

Shyhrete Behluli merr vaksinën kundër Coronavirusit

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Shyhrete Behluli, ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit. Këtë…

Frizerët e Rahovecit rrisin çmimin e qethjes në 3 euro

Frizerët e Rahovecit kanë marrë vendim që të rrisin çmimin e qethjes në 3 euro. Nga…

Javën tjetër seanca e radhës në Speciale, ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Dhomat e Specializuara në Hagë kanë caktuar seancën e radhës ndaj ish-krerëve të UÇK-së. Seanca e…

Vdes një person në Deçan, i njëjti dje kërkoi ndihmë mjekësore me dyshimet për helmim

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë 55-vjeçari Zenel Lokaj nga fshati Prejlep i Komunës së Deçanit.…

Arrestohet shtetasja gjermane, ia vodhi 1 mijë e 800 euro kosovarit në aeroport

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se është arrestuar një femër me nënshtetësi…

Qytetarit i grabitet telefoni nën kërcënimin e thikës në Prishtinë

Një grabitje nën kërcënimin e thikës ka ndodhur mbrëmë në Prishtinës. Nuk raportohet për të lënduar,…

Varianti Delta shkakton kaos në botë

Tokio, qyteti nikoqir i Lojërave Olimpike këtë verë, hyn sot në një gjendje të re të…

Policia arreston 24 persona

Vetëm gjatë së dielës, Policia e Kosovës ka arrestuar 24 persona. Ata u arrestuan për kryerjen…