Ambasadori amerikan kritikon kryeministrin Kurti për Dialog: Nuk vihet në tavolinë me kërkesa pa qenë i gatshëm për kompromis

Ambasadori i SHBA-së në Serbi, Anthony Godfrey në një intervistë ka folur për dialogun Kosovë –…

2 mijë e 640 raste aktive me COVID, sot priten të merren masa të reja

Në 2 mijë e 640 raste aktive ka shkuar numri i të prekurve me COVID, kjo…

Fitim Havolli: Jashtë çdo norme, një infermier në Infektivë merret deri me 20 pacientë

Fitim Havolli nga Shoqata e Infermierëve të Kosovës, ka thënë se pas rritjes së numrit të…

Mjekët alarmohen për rritje të numrit të rasteve me COVID-19, Arben Vitia bën qejf në sheshet e Prishtinës

Mjekët në Kosovë janë alarmuar pas rritjes së rasteve me COVID-19 në Kosovë, ndërsa ministri i…

MSh: Kemi kapacitete të mjaftueshme për çdo situatë epidemiologjike

Përhapja e variantit “Delta” ka rritur interesimin e qytetarëve për të marrë vaksinën kundër Coronavirusit, kështu…

Mbi 40 të vdekur nga zjarret në Algjeri, shumica ushtarë

Kryeministri i Algjerisë, Ayman Banabderrahmane, tha se mbi 40 persona, përfshirë 25 ushtarë, kanë vdekur nga…

Kosova e papastër e kryeministrit pa shije dhe ministrit të vakive

Pas qetësimit të stuhive politike, Kosova është goditur nga vala e të nxehtit. Shkruan: Baton Haxhiu…

Deputeti i LDK-së paralajmëron rikthimin e karantinës nga muaji shtator

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Besian Mustafa pas rritjes së rasteve të infektimeve me COVID…

Nurellari: Ftesa për Bregovicin e pahijshme, por festa është e rëndësisë lokale me qebapa e meze

Opinionisti nga Shqipëria, Adri Nurellari, ka deklaruar se nuk do duhej të ftohej Goran Bregoviqi në…

Sulme të orkestruara nga Kosova mbi faqen e kryeministrit Rama në Facebook

Kundërshtarët e kryeministrit, Edi Rama, në Shqipëri por edhe në Kosovë, duket se nuk njohin limite…