Kika ju çon të fala kandidatëve për kryetar të Pejës thotë se do të jet uragan

Prezantuesi Kreshnik Husaj duket se e ja ndarë mendjen, do ti hy garës për kryetar të…

Ky pritet të jetë kandidati i VV’së për kryetar të Pejës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), për kryetar të Komunës së Pejës në zgjedhjet lokale pritet të…

Një grua në Prizren tenton vetëvrasjen, ky është motivi

Një grua ka tentuar t’i japë fund jetës së saj dje rreth orës 13:00 në fshatin…

Policia jep detaje për arrestimin e Faton Brahimit nga Peja

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë është arrestuar Faton Brahimi i cili kërkohej për vrasjen…

Erdhi ta vras dike me pagës, arrestohet shtetas i Shqipërisë në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, shtetas i Shqipërisë për veprën penale…

Ia djeg shtëpin gjakovarit dhe arratiset

Një person ia djeg fushën dhe shtëpin gjakovarit. Policia e Kosovës njofton se dje ankuesi raportoi…

Vrasja në Pejë: Viktima ishte veteran i UÇK’së, u qëllua nga djali i axhës për çështje pronësore

Vrasja në Pejë: Viktima ishte veteran i UÇK’së, u qëllua nga djali i axhës për çështje…

Ndërron jetë zyrtari shumëvjeçar i UP ‘Haxhi Zeka’, Mahir Gruda-Maki

Në orët e measnatës ka ndërruar jetë Mahir Gruda-Maki, zyrtar shumëvjeçar i arsimit të lartë në…

Vetëvritet një person në Suharekë

Mbrëmjes e së enjtes një person ka kryer vetëvrasje nga fshati Budakovë e komunës së Suharekës.…

Mosmarrëveshje në familje, djali i vë flakën shtëpisë në Obiliq

Një djalë nga Obiliqi ia ka vënë flakën shtëpisë, pas një mosmarrëveshjeje në familje Rasti ka…