Avni Bytyqi: Vendimi i Trump na bëri me ushtri, njohja e Kosovës nga Serbia është qëllimi i tij politik

Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovë, Avni Bytyqi, ka thënë se vendimi i presidentit aktual të…

Sondazhet e fundit: Biden po prin në katër shtetet kryesore

Joseph Biden ka avantazh të qartë mbi presidentin Donald Trump në katër shtetet më të rëndësishme…

Situata serioze në Mal të zi, 491 raste poztive dhe dy të vdekur nga COVID-19

Drejtori i Qendrës Shëndetësore në Podgoricë, Nebojsha Kavariq, deklaroi sonte se situata aktuale epidemiologjike në kryeqytetin…

QKUK nuk ka hapësira për trajtimin e gripit sezonal

Ndonëse kemi hyrë në sezonin e vjeshtës, në Kosovë nuk është paraqitur ende asnjë rast me…

Ka vdekur në New York aktori Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin e ka…

Këngëtarja e shkrirjes së kulturave nëpërmjet muzikës

Në familjen e 25-vjeçares nga Prishtina, dashuria për muzikën nuk mungon. Ebru Jilta është rritur e…

Vendet dhe artistët që deri tani kanë konfirmuar pjesëmarrjen në Eurovision 2021

Njëzet vende si dhe vendi mikpritës të Europës kanë konfirmuar për Eurovision 2021 pjesëmarrjen. Këta janë…

Hiti i madh i Elton Johnit, “Your Song”, mbush 50 vjeç

Bernie Taupin shkroi tekstin dhe në më pak se njëzet minuta, Elton John kompozoi muzikën. Kështu…

Simptomat e presionit të lartë të gjakut që burrat dhe gratë duhet të kenë kujdes gjatë seksit

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, mund të rrisin rrezikun e problemeve serioze nëse nuk…

Çfarë ndodh gjatë orgazmës dhe arsyet pse duhet provuar

Kënaqësia seksuale është një pjesë e rëndësishme e mirëqënies emocionale dhe fizike. Dihet që ndikon në…