Del tjetër intervistë e vjetër Gërvallës, e quan të papërgjegjshëm Ibrahim Rugovën

Donika Gërvalla Schwarz ka marrë gjithë vëmendjen e publikut për vete pas shpërfaqjes së disa deklaratave…

Rruga e Pejës drejt finales

Peja-Golden Eagle Ylli është finalja e madhe e “Play-offit” në FIVE STAR Superligën e Kosovës në…

Çmimet për pushime mund të rriten gjatë verës

Çmimet për udhëtimet ndërkombëtare pritet të rriten këtë vit për shkak të rritjes së kërkesës së…

Deputeti i VV’së: Gërvalla deklaratën për dërgim të dosjeve në Speciale e ka thënë kur ishte në LDK

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka thënë se në kohën kur i ka thënë Gërvalla…

Shala i PDK’së: Vetë VV’ja i ka vendosur posterat kundër Donika Gërvalla-Schwarz

Deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka thënë se grafitet e publikuara nëpër Prishtinë kundër Ministres së…

Gërvalla- Shwarz: Jam nënshtetase e Kosovës jo e Gjermanisë, udhëtoj me dokumente kosovare

Deklarimi i Ambasadorit të Gjermanisë në Prishtinë, Jorn Rohde, ndaj sulmeve kundrejt Ministres së Punëve të…

Komandant Peci, Je Suis Faik Konica’: Debat i ashpër në mes të Ardian Kastratit dhe ministrit të Bujqësisë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ardian Kastrati, është përplasur dje në një debat me…

Kosnett: Administrata e Bidenit ka përqafuar marrëveshjen e Washingtonit tërësisht

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se janë të…

Muhaxheri i PDK-së: Qeveria po nxitë incidente për me i mbulu skandalet dhe dështimet

Zyrtari i PDK-së Arton Muhaxheri ka komentuar incidentin në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës…

Avokati Pallaska: Nuk ekziston asnjë arsye që Thaçi të mbahet në paraburgim

Avokati Dastid Pallaska në emisionin Pressing të T7, ka thënë se për klientin e tij, Hashim…